Ksi±¿ki wybierz dzia³: Informatyka | Biznes | Pedagogika
    e-Targ.pl -> ksi±¿ki -> informatyczne

hipermarkety Podrêczniki szkolne



Jolanta Pañczyk
Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum. Czê¶æ 1

Komputery ju¿ dawno przesta³y pojawiaæ siê wy³±cznie w ksi±¿kach i filmach fantastyczno-naukowych. Dzi¶ s± wszêdzie -- w domach, szko³ach i biurach. Korzystaj± z nich uczniowie i nauczyciele, urzêdnicy i pracownicy ró¿nych firm. Dzi¶ komputery to nie tylko narzêdzia pracy, ale tak¿e doskona³a pomoc w nauce. Dziêki nim zdobywamy informacje, uczymy siê, rozwi±zujemy skomplikowane zadania matematyczne i przygotowujemy materia³y na lekcje. Wiedza o komputerach i o tym, co mog± nam zaoferowaæ, jest niezbêdna ka¿demu, kto chce uczyæ siê i pracowaæ w nowoczesny sposób.

"Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum. Czê¶æ 1" to podrêcznik, dziêki któremu nauczysz siê wszystkiego, co powiniene¶ wiedzieæ o komputerach, aby bez problemów wykorzystywaæ wszystkie ich mo¿liwo¶ci. Poznasz budowê komputera, dowiesz siê, jak korzystaæ z systemu operacyjnego, nauczysz siê tworzyæ rysunki i teksty, pracowaæ z arkuszem kalkulacyjnym i baz± danych. Wykonuj±c æwiczenia z ksi±¿ki, nauczysz siê wyszukiwaæ informacje w Internecie i korzystaæ z poczty elektronicznej. Zg³êbisz wszystkie tajemnice ¶wiata komputerów.

  • Komputer w codziennym ¿yciu
  • Elementy zestawu komputerowego
  • System operacyjny Windows
  • Pliki i katalogi
  • Grafika komputerowa -- rysowanie, skanowanie i przegl±danie obrazków
  • Edycja tekstów

Na p³ycie CD-ROM do³±czonej do ksi±¿ki znajdziesz przyk³ady do lekcji, dodatkowe materia³y oraz oprogramowanie, które mo¿esz zainstalowaæ na swoim komputerze.

Decyzja MENiS dopuszczaj±ca podrêcznik do u¿ytku szkolnego.









Jolanta Pañczyk
Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum. Czê¶æ 2

Komputery ju¿ dawno przesta³y pojawiaæ siê wy³±cznie w ksi±¿kach i filmach fantastyczno-naukowych. Dzi¶ s± wszêdzie -- w domach, szko³ach i biurach. Korzystaj± z nich uczniowie i nauczyciele, urzêdnicy i pracownicy ró¿nych firm. Dzi¶ komputery to nie tylko narzêdzia pracy, ale tak¿e doskona³a pomoc w nauce. Dziêki nim zdobywamy informacje, uczymy siê, rozwi±zujemy skomplikowane zadania matematyczne i przygotowujemy materia³y na lekcje. Wiedza o komputerach i tym, co mog± nam zaoferowaæ jest niezbêdna ka¿demu, kto chce uczyæ siê i pracowaæ w nowoczesny sposób.

"Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum. Czê¶æ 2" to podrêcznik, dziêki któremu nauczysz siê wszystkiego, co powiniene¶ wiedzieæ o komputerach, aby bez problemów wykorzystywaæ wszystkie ich mo¿liwo¶ci. Poznasz budowê komputera, dowiesz siê, jak korzystaæ z systemu operacyjnego, nauczysz siê tworzyæ rysunki i teksty, pracowaæ z arkuszem kalkulacyjnym i baz± danych. Wykonuj±c æwiczenia z ksi±¿ki poznasz sposoby wyszukiwania informacji w internecie i korzystania z poczty elektronicznej. Zg³êbisz wszystkie tajemnice ¶wiata komputerów.

  • Multimedialne programy edukacyjne
  • Tworzenie w³asnych prezentacji multimedialnych
  • Sieci komputerowe
  • Internet -- WWW i poczta elektroniczna
  • Tworzenie w³asnej strony WWW
  • Arkusz kalkulacyjny
  • Bazy danych
  • Algorytmy
  • Programowanie w jêzyku Logo
  • Symulacje komputerowe

Na p³ycie CD-ROM do³±czonej do ksi±¿ki znajdziesz przyk³ady do lekcji, dodatkowe materia³y oraz wybrane oprogramowanie, które mo¿esz zainstalowaæ na swoim komputerze. Uwaga: p³yta CD do³±czona jest do ksi±¿ki " Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum. Czê¶æ 1"

Decyzja MENiS dopuszczaj±ca podrêcznik do u¿ytku szkolnego.









Jolanta Pañczyk
Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum

"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku ksi±¿ek informatycznych. Zawiera on w sobie do¶wiadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikowania ponad 1500 ksi±¿ek, z których korzystaj± na co dzieñ zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli u¿ytkownicy komputerów -- ³±cznie ponad 3 miliony czytelników. To m.in. dziêki ksi±¿kom Helionu najm³odsze pokolenie polskich informatyków uwa¿ane jest za ¶wiatow± elitê informatyczn±, poszukiwan± przez pracodawców na miêdzynarodowym rynku pracy.

"Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum" jest ksi±¿k± pomocnicz± dla nauczyciela, który prowadzi zajêcia, korzystaj±c z podrêcznika "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum". Zawiera on propozycjê rozk³adu materia³u, regulamin szkolnej pracowni komputerowej oraz przyk³adowe zestawy æwiczeñ do wykorzystania na zajêciach z informatyki.

"Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum" przynosi omówienie wszystkich zagadnieñ przygotowuj±cych ucznia do aktywnego i odpowiedzialnego ¿ycia w spo³eczeñstwie informacyjnym. Jego g³ównym za³o¿eniem jest zaprezentowanie rozwi±zañ metodycznych i sposobu przedstawienia okre¶lonego materia³u. Poradnik obejmuje nastêpuj±ce bloki tematyczne:

  • Budowa i zastosowanie komputera
  • System operacyjny
  • Edycja grafiki
  • Praca z edytorem tekstu
  • Multimedia
  • Internet
  • Arkusze kalkulacyjne
  • Bazy danych
  • Algorytmy
  • Modelowanie i symulacja

"Informatyka Europejczyka" to:

  • Do¶wiadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzeteln± wiedz± profesjonalistów
  • Edukacja informatyczna na najwy¿szym europejskim poziomie, przygotowuj±ca uczniów do ¶wiatowej konkurencji
  • Najnowsze i najbardziej aktualne podrêczniki z informatyki i technologii informacyjnej

Poradnik mo¿e s³u¿yæ zarówno jako gotowy zestaw konspektów i æwiczeñ, jak i pe³niæ rolê materia³u wyj¶ciowego do opracowania w³asnych rozwi±zañ.

Zestawowi, na który sk³ada siê: "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum". Czê¶æ 1 i 2 oraz "Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum", towarzyszy p³yta CD zawieraj±ca materia³y pomocnicze do wykonywania æwiczeñ, demonstracyjne programy edukacyjne oraz ofertê ksi±¿ek wydawnictwa Helion. Uwaga: p³yta CD do³±czona jest do ksi±¿ki " Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla gimnazjum. Czê¶æ 1"













Jolanta Pañczyk
Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w gimnazjum

"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku ksi±¿ek informatycznych. Zawiera on w sobie do¶wiadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikowania ponad 1800 ksi±¿ek, z których korzystaj± na co dzieñ zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli u¿ytkownicy komputerów -- ³±cznie ponad 3 miliony czytelników. To m.in. dziêki ksi±¿kom Helionu najm³odsze pokolenie polskich informatyków uwa¿ane jest za ¶wiatow± elitê informatyczn±, poszukiwan± przez pracodawców na miêdzynarodowym rynku pracy.

"Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w gimnazjum" to szczegó³owe omówienie tre¶ci lekcji informatyki prowadzonych w gimnazjum. Przedstawia zagadnienia wchodz±ce w sk³ad poszczególnych bloków tematycznych, ich zakresy merytoryczne oraz wskazuje umiejêtno¶ci, jakie powinien posi±¶æ uczeñ w trakcie omawiania tych zagadnieñ. Zawiera równie¿ metody oceniania postêpów uczniów oraz przyk³adowe testy i sprawdziany zarówno teoretyczne jak i praktyczne.

"Informatyka Europejczyka" to:

  • Do¶wiadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzeteln± wiedz± profesjonalistów
  • Edukacja informatyczna na najwy¿szym europejskim poziomie, przygotowuj±ca uczniów do ¶wiatowej konkurencji
  • Najnowsze i najbardziej aktualne podrêczniki z informatyki i technologii informacyjnej

Decyzja MENiS dopuszczaj±ca program nauczania do u¿ytku szkolnego.







Barbara Zegrodnik, £ukasz Zegrodnik
Fizyka z komputerem dla gimnazjum

Opanuj tajniki fizyki, korzystaj±c z mo¿liwo¶ci, jakie oferuje Ci komputer

  • Rozwi±¿ zadania za pomoc± Excela
  • Przeprowad¼ symulacje komputerowe i do¶wiadczenia
  • Poznaj fizykê na praktycznych przyk³adach

Komputer w fizyce mo¿na wykorzystaæ do ró¿nych zadañ. Mo¿e on zast±piæ kartkê papieru i d³ugopis, a tak¿e s³u¿yæ jako narzêdzie do rozwi±zywania zadañ. Mo¿e równie¿ u³atwiæ zrozumienie zagadnieñ teoretycznych -- dziêki mo¿liwo¶ci przedstawienia zale¿no¶ci pomiêdzy wielko¶ciami fizycznymi na przyk³adach zaczerpniêtych z otaczaj±cego nas ¶wiata. Nauka fizyki z komputerem polega na tworzeniu, analizowaniu i interpretowaniu wykresów oraz wyci±ganiu wniosków i tworzeniu na ich podstawie nowych informacji.

"Fizyka z komputerem dla gimnazjum" to ksi±¿ka, dziêki której poznasz nowy, aktywny sposób poznawania ¶wiata fizyki. Nauczysz siê wykorzystywaæ arkusz kalkulacyjny Excel do rozwi±zywania zadañ i przygotowywania wykresów. Dowiesz siê, w jaki sposób za pomoc± komputera analizowaæ zjawiska fizyczne i przeprowadzaæ ich symulacje. Przekonasz siê, jak wzory i definicje wi±¿± siê z tym, co Ciê otacza. Ka¿dy przyk³ad jest przedstawiony w postaci sekwencji czynno¶ci, które nale¿y wykonaæ, co bardzo u³atwi Ci ich zrozumienie.







Danuta Kia³ka, Katarzyna Kia³ka
Informatyka Europejczyka. Zeszyt æwiczeñ dla szko³y podstawowej. Czê¶æ I

Komputery s± wszêdzie -- spotykamy je w domu, szkole, sklepach i setkach innych miejsc. Zapewniaj± nam dostêp do informacji, rozrywkê i narzêdzia pomocne w nauce i pracy. Umiejêtno¶æ obs³ugi komputera jest przydatna ju¿ dzi¶, a w przysz³o¶ci bêdzie wrêcz niezbêdna. Dziêki komputerowi rozwi±¿esz zadanie domowe z matematyki, przygotujesz interesuj±ce materia³y na lekcje biologii, historii i fizyki, a je¶li jakie¶ zagadnienie poruszone na lekcji zainteresuje Ciê bardziej, w internecie na pewno znajdziesz na jego temat mnóstwo ciekawych informacji. Musisz jednak zrobiæ pierwszy krok -- poznaæ mo¿liwo¶ci komputera i dowiedzieæ siê, jak je wykorzystaæ.

Dziêki ksi±¿ce "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej" nauczy³e¶ siê korzystaæ z podstawowych mo¿liwo¶ci komputera. Dowiedzia³e¶ siê, z jakich elementów zbudowany jest zestaw komputerowy i do czego s³u¿y system operacyjny. Pozna³e¶ przeznaczenie plików oraz folderów a tak¿e skorzysta³e¶ z internetu.

"Informatyka Europejczyka. Zeszyt æwiczeñ dla szko³y podstawowej" to ¶wietne uzupe³nienie podrêcznika. W sk³adaj±cym siê z dwóch czê¶ci zestawie znajdziesz zadania i æwiczenia, dziêki którym powtórzysz i utrwalisz swoj± wiedzê z zakresu informatyki. Wykonuj±c æwiczenia z czê¶ci I, przeæwiczysz zasady korzystania z systemów Windows i Linux, opanujesz techniki szybkiego pisania na klawiaturze oraz poznasz w praktyce edytory tekstu i grafiki. Dowiesz siê tak¿e, w jaki sposób komputer mo¿e pomóc Ci w nauce.







Danuta Kia³ka, Katarzyna Kia³ka, Justyna Klimczyk, Jaros³aw Kutkowski, Dominik Kozaczko
Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej

Komputery s± wszêdzie -- spotykamy je w domu, szkole, sklepach i setkach innych miejsc. Zapewniaj± nam dostêp do informacji, rozrywkê i narzêdzia pomocne w nauce i pracy. Umiejêtno¶æ obs³ugi komputera jest przydatna ju¿ dzi¶, a w przysz³o¶ci bêdzie wrêcz niezbêdna. Dziêki komputerowi rozwi±¿esz zadanie domowe z matematyki, przygotujesz materia³y na lekcjê tak, ¿e spodobaj± siê wszystkim, znajdziesz ciekawe informacje na lekcje biologii, historii i fizyki, a je¶li jakie¶ zagadnienie poruszone na lekcji zainteresuje Ciê bardziej, w internecie na pewno przeczytasz na jego temat mnóstwo ciekawych rzeczy. Musisz jednak zrobiæ pierwszy krok -- poznaæ mo¿liwo¶ci komputera i dowiedzieæ siê, jak je wykorzystaæ.

"Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej" to podrêcznik, dziêki któremu nauczysz siê wszystkiego, co bêdzie Ci potrzebne podczas codziennej pracy z komputerem. Dowiesz siê, jak zbudowany jest komputer, nauczysz siê pisaæ na klawiaturze i wykorzystywaæ programy do edycji tekstów. Wykorzystasz komputer do nauki i rozrywki, znajdziesz interesuj±ce informacje w internecie i stworzysz prezentacjê multimedialn±. Wykonasz wiele praktycznych æwiczeñ i przyk³adów. Komputer odkryje przed Tob± wszystkie swoje tajemnice.

  • Budowa zestawu komputerowego
  • Systemy operacyjne, pliki i katalogi
  • Pisanie na klawiaturze i edycja tekstów
  • Gry komputerowe
  • Programy edukacyjne
  • Strony WWW i poczta elektroniczna

P³yta CD-ROM do³±czona do podrêcznika zawiera bezp³atne oprogramowanie -- program antywirusowy, przegl±darkê WWW, program graficzny oraz pakiet biurowy -- a tak¿e dodatkowe materia³y do æwiczeñ.

Podrêcznik dopuszczony do u¿ytku szkolnego przez ministra w³a¶ciwego do spraw o¶wiaty i wychowania i wpisany do wykazu podrêczników przeznaczonych do kszta³cenia ogólnego do nauczania informatyki na poziomie szko³y podstawowej, na podstawie opinii rzeczoznawców: mgr in¿. Anny Koludo, mgr. W³odzimierza Kruszwickiego, mgr. in¿. Zdzis³awa Nowakowskiego, dr El¿biety ¦widerskiej. Numer dopuszczenia 149/05







Danuta Kia³ka, Katarzyna Kia³ka
Informatyka Europejczyka. Zeszyt æwiczeñ dla szko³y podstawowej. Czê¶æ II

Komputery s± wszêdzie -- spotykamy je w domu, szkole, sklepach i setkach innych miejsc. Zapewniaj± nam dostêp do informacji, rozrywkê i narzêdzia pomocne w nauce i pracy. Umiejêtno¶æ obs³ugi komputera jest przydatna ju¿ dzi¶, a w przysz³o¶ci bêdzie wrêcz niezbêdna. Dziêki komputerowi rozwi±¿esz zadanie domowe z matematyki, przygotujesz interesuj±ce materia³y na lekcje biologii, historii i fizyki, a je¶li jakie¶ zagadnienie poruszone na lekcji zainteresuje Ciê bardziej, w internecie na pewno znajdziesz na jego temat mnóstwo ciekawych informacji. Musisz jednak zrobiæ pierwszy krok -- poznaæ mo¿liwo¶ci komputera i dowiedzieæ siê, jak je wykorzystaæ.

Dziêki ksi±¿ce "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej" nauczy³e¶ siê korzystaæ z podstawowych mo¿liwo¶ci komputera. Dowiedzia³e¶ siê, z jakich elementów zbudowany jest zestaw komputerowy i do czego s³u¿y system operacyjny. Pozna³e¶ przeznaczenie plików oraz folderów i skorzysta³e¶ z internetu.

"Informatyka Europejczyka. Zeszyt æwiczeñ dla szko³y podstawowej" to ¶wietne uzupe³nienie podrêcznika. W tej ksi±¿ce, bêd±cej kontynuacj± czê¶ci I, znajdziesz kolejne zadania i æwiczenia, dziêki którym sprawdzisz w praktyce swoj± wiedzê informatyczn±. Wykonuj±c æwiczenia z tej czê¶ci, nauczysz siê przeprowadzaæ obliczenia oraz rysowaæ wykresy, korzystaj±c z arkusza kalkulacyjnego, stworzysz w³asn± prezentacjê multimedialn± oraz znajdziesz w internecie interesuj±ce Ciê informacje. Dowiesz siê tak¿e, do czego jeszcze mo¿na wykorzystaæ komputery.







Danuta Kia³ka
Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szko³y podstawowej

Informatyka Europejczyka to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku ksi±¿ek informatycznych. Zawiera on w sobie do¶wiadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikowania ponad 1800 ksi±¿ek, z których korzystaj± na co dzieñ zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli u¿ytkownicy komputerów -- ³±cznie ponad 3 miliony czytelników. To m.in. dziêki ksi±¿kom Helionu najm³odsze pokolenie polskich informatyków uwa¿ane jest za ¶wiatow± elitê informatyczn±, poszukiwan± przez pracodawców na miêdzynarodowym rynku pracy.

"Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szko³y podstawowej" jest ksi±¿k± pomocnicz± dla nauczyciela, który prowadzi zajêcia, korzystaj±c z podrêcznika "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej". Zawiera on propozycjê rozk³adu materia³u, konspekt lekcji oraz opis przyk³adowych zestawów æwiczeñ do wykorzystania na zajêciach z informatyki lub kó³ka informatycznego. Zawiera równie¿ omówienie testów opracowanych z my¶l± o lekcjach powtórkowych i sprawdzianach oraz test podsumowuj±cy cykl nauczania.

G³ównym za³o¿eniem poradnika jest zaprezentowanie rozwi±zañ metodycznych i sposobu przedstawienia materia³u. Obejmuje on:

  • Opis oprogramowania wykorzystywanego w podrêczniku
  • Przyk³adowy rozk³ad materia³u
  • Omówienie metod pracy na lekcjach informatyki
  • Proponowane kryteria oceniania
  • Przyk³adowy scenariusz lekcji
  • Kilka s³ów o realizacji projektów
  • Omówienie zadañ dodatkowych znajduj±cych siê na stronie http://edukacja.helion.pl
  • Sposoby wspierania uzdolnieñ
  • Wykaz polecanych stron WWW
  • Polecane ksi±¿ki

"Informatyka Europejczyka" to:

  • Do¶wiadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzeteln± wiedz± profesjonalistów
  • Edukacja informatyczna na najwy¿szym europejskim poziomie, przygotowuj±ca uczniów do ¶wiatowej konkurencji
  • Najnowsze i najbardziej aktualne podrêczniki z informatyki i technologii informacyjnej

Zestawowi, na który sk³ada siê: "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej" oraz "Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szko³y podstawowej", towarzyszy p³yta CD zawieraj±ca materia³y pomocnicze do wykonywania æwiczeñ, demonstracyjne programy edukacyjne oraz ofertê ksi±¿ek wydawnictwa Helion. Uwaga: p³yta CD do³±czona jest do ksi±¿ki " Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szko³y podstawowej"

Poradnik mo¿e s³u¿yæ zarówno jako gotowy zestaw konspektów i æwiczeñ, jak i materia³ wyj¶ciowy do opracowania w³asnych rozwi±zañ.







Danuta Kia³ka
Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkole podstawowej

"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku ksi±¿ek informatycznych. Zawiera on w sobie do¶wiadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikowania ponad 1800 ksi±¿ek, z których korzystaj± na co dzieñ zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli u¿ytkownicy komputerów -- ³±cznie ponad 3 miliony czytelników. To m.in. dziêki ksi±¿kom Helionu najm³odsze pokolenie polskich informatyków uwa¿ane jest za ¶wiatow± elitê informatyczn±, poszukiwan± przez pracodawców na miêdzynarodowym rynku pracy.

"Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkole podstawowej" przedstawia w szczegó³ach tre¶ci lekcji informatyki prowadzonych w szkole podstawowej. Opisuje zagadnienia wchodz±ce w sk³ad poszczególnych bloków tematycznych, ich zakresy merytoryczne oraz wskazuje umiejêtno¶ci, jakie powinien posi±¶æ uczeñ w trakcie omawiania tych zagadnieñ. Zawiera równie¿ kryteria oceniania wiedzy uczniów oraz przyk³adowe testy i sprawdziany zarówno teoretyczne jak i praktyczne.

"Informatyka Europejczyka" to:

  • Do¶wiadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzeteln± wiedz± profesjonalistów
  • Edukacja informatyczna na najwy¿szym europejskim poziomie, przygotowuj±ca uczniów do ¶wiatowej konkurencji
  • Najnowsze i najbardziej aktualne podrêczniki z informatyki i technologii informacyjnej







Monika Niedziela
Zbiór zadañ z informatyki. Nie tylko dla maturzystów

Zestaw zadañ przydatny ka¿demu uczniowi i maturzy¶cie

  • Dok³adnie omówienie zagadnieñ zwi±zanych z algorytmami, programowaniem i bazami danych
  • Przyk³ady rozwi±zañ
  • Zadania

Znacznie ³atwiej i szybciej opanuje siê poznawane zagadnienie, gdy jest to powi±zane z rozwi±zywaniem praktycznych przyk³adów. O wiele pro¶ciej jest zrozumieæ znaczenie symboli i wzorów, gdy zastosuje siê je w zadaniu -- wtedy oka¿e siê, ¿e "nie taki diabe³ straszny". Opanowanie rzeczywistego zastosowania wiadomo¶ci teoretycznych jest szczególnie istotne w przypadku przedmiotów mocno powi±zanych z wiedz± praktyczn±. Takim przedmiotem niew±tpliwie jest informatyka.

"Zbiór zadañ z informatyki. Nie tylko dla maturzystów" to ksi±¿ka, dziêki której poznasz praktyczne zastosowanie wiadomo¶ci dotycz±cych systemów liczbowych, algorytmów, zasad programowania i mo¿liwo¶ci wykorzystania baz danych. Ka¿de zagadnienie jest przedstawione od strony teoretycznej i zilustrowane przyk³adami. Rozwi±zuj±c kolejne zadania, nauczysz siê tego, co w informatyce najistotniejsze -- my¶lenia algorytmicznego i obiektowego. Opanujesz metody przeliczania warto¶ci pomiêdzy systemem binarnym, ósemkowym, szesnastkowym i dziesiêtnym, poznasz zastosowanie ró¿nych typów danych, przedstawisz rzeczywiste problemy w sposób algorytmiczny, napiszesz proste programy i przekonasz siê, jakie mo¿liwo¶ci oferuje baza danych Access.

  • Systemy liczbowe
  • Typy i struktury danych
  • Tworzenie algorytmów
  • Podstawowe zasady programowania w jêzyku Pascal
  • Programowanie strukturalne i obiektowe
  • Projektowanie relacyjnych baz danych
  • Wprowadzanie i modyfikowanie danych
  • Manipulowanie danymi za pomoc± jêzyka SQL







Witold Wrotek
Informatyka Europejczyka. Technologia informacyjna

Komputery, Internet, dane i informacje -- z tymi pojêciami spotykamy siê niemal codziennie. Od kiedy firma IBM wprowadzi³a na rynek komputer osobisty, technologia informacyjna przesta³a byæ zastrze¿ona dla w±skiej grupy specjalistów -- sta³a siê dostêpna dla wszystkich. Chyba ka¿dy mia³ ju¿ okazjê wykorzystania mo¿liwo¶ci komputerów; s± one dzi¶ narzêdziami pracy nie tylko informatyków, ale tak¿e przedstawicieli niemal wszystkich innych zawodów. Poznanie korzy¶ci, jakie przynosi u¿ytkownikom komputerów rozwój technologii informacyjnej, to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka -- ka¿de zagadnienie trzeba bowiem przede wszystkim przeæwiczyæ.

"Informatyka Europejczyka. Technologia informacyjna" to podrêcznik przedstawiaj±cy wszystkie zagadnienia zwi±zane z zastosowaniami komputerów. Czytaj±c go i rozwi±zuj±c zawarte w nim zadania, nauczysz siê korzystaæ z Internetu, czerpaæ informacje z jego ogromnych zasobów oraz i chroniæ swoje dane przed dostêpem osób niepowo³anych. Dowiesz siê, jak zbudowany jest komputer i jak dzia³a system operacyjny. Nauczysz siê stosowaæ aplikacje do edycji grafiki i tekstów, rozwi±zywaæ zadania matematyczne za pomoc± arkuszy kalkulacyjnych, korzystaæ z baz danych i przygotowywaæ strony WWW.

  • Historia Internetu
  • Wyszukiwanie informacji w Internecie
  • Korzystanie z poczty elektronicznej
  • Bezpieczeñstwo i ochrona danych
  • Regulacje prawne w Internecie i prawa autorskie
  • Elementy zestawów komputerowych
  • Systemy operacyjne
  • Sieci komputerowe
  • Edycja tekstów
  • Tworzenie arkuszy kalkulacyjnych
  • Bazy danych
  • Prezentacja informacji w Internecie -- strony WWW

    Na p³ycie CD-ROM do³±czonej do ksi±¿ki znajdziesz przyk³ady do lekcji, dodatkowe materia³y oraz oprogramowanie, które mo¿esz zainstalowaæ na swoim komputerze.

    Decyzja MENiS dopuszczaj±ca podrêcznik do u¿ytku szkolnego.







  • Witold Wrotek
    Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szkó³ ponadgimnazjalnych

    "Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku ksi±¿ek informatycznych. Zawiera on w sobie do¶wiadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikowania ponad 1500 ksi±¿ek, z których korzystaj± na co dzieñ zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli u¿ytkownicy komputerów -- ³±cznie ponad 3 miliony czytelników. To m.in. dziêki ksi±¿kom Helionu najm³odsze pokolenie polskich informatyków uwa¿ane jest za ¶wiatow± elitê informatyczn±, poszukiwan± przez pracodawców na miêdzynarodowym rynku pracy.

    "Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szkó³ ponadgimnazjalnych" jest ksi±¿k± pomocnicz± dla nauczyciela, który prowadzi zajêcia, korzystaj±c z podrêcznika "Informatyka Europejczyka. Technologia informacyjna". Zawiera on listê tematów, które mo¿na omówiæ na lekcjach, æwiczenia fakultatywne, pozwalaj±ce na zdobycie dodatkowej wiedzy, cztery zestawy tematów sprawdzianów oraz propozycje wymagañ na poszczególne oceny.

    "Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szkó³ ponadgimnazjalnych" zawiera omówienia nastêpuj±cych zagadnieñ:

    • ¬ród³a informacji i metody komunikacji
    • Internet -- przegl±danie stron WWW, wyszukiwanie informacji, bezpieczeñstwo w sieci
    • Poczta elektroniczna
    • Internet i regulacje prawne
    • Komputer, system operacyjny i aplikacje
    • Przechowywanie danych
    • Sieci komputerowe
    • Edytory tekstu i arkusze kalkulacyjne
    • Bazy danych

    "Informatyka Europejczyka" to:

    • Najnowsze i najbardziej aktualne podrêczniki z informatyki i technologii informacyjnej
    • Do¶wiadczenie zdobyte w trakcie publikowania ponad 1500 ksi±¿ek informatycznych
    • Do¶wiadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzeteln± wiedz± zawodowych informatyków
    • Edukacja informatyczna na najwy¿szym europejskim poziomie, przygotowuj±ca uczniów do miêdzynarodowej konkurencji

    Zestawowi, na który sk³ada siê: "Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szkó³ ponadgimnazjalnych" oraz "Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla szkó³ ponadgimnazjalnych", towarzyszy p³yta CD zawieraj±ca materia³y pomocnicze do wykonywania æwiczeñ, demonstracyjne programy edukacyjne oraz ofertê ksi±¿ek wydawnictwa Helion. Uwaga: p³yta CD do³±czona jest do ksi±¿ki " Informatyka Europejczyka. Podrêcznik dla szkó³ ponadgimnazjalnych"

    Poradnik mo¿e s³u¿yæ zarówno jako gotowy zestaw konspektów i æwiczeñ, jak i pe³niæ rolê materia³u wyj¶ciowego do opracowania w³asnych rozwi±zañ.













    Witold Wrotek
    Informatyka Europejczyka. Program nauczania technologii informacyjnej

    "Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku ksi±¿ek informatycznych. Zawiera on w sobie do¶wiadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikowania ponad 1800 ksi±¿ek, z których korzystaj± na co dzieñ zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli u¿ytkownicy komputerów -- ³±cznie ponad 3 miliony czytelników. To m.in. dziêki ksi±¿kom Helionu najm³odsze pokolenie polskich informatyków uwa¿ane jest za ¶wiatow± elitê informatyczn±, poszukiwan± przez pracodawców na miêdzynarodowym rynku pracy.

    "Informatyka Europejczyka. Program nauczania technologii informacyjnej" przedstawia zagadnienia tematyczne wchodz±ce w sk³ad programu przedmiotu Technologia Informacyjna nauczanego w szko³ach ponadgimnazjalnych. Opisuje elementy wchodz±ce w sk³ad poszczególnych bloków tematycznych, ich zakresy merytoryczne oraz umiejêtno¶ci, jakie powinien posi±¶æ uczeñ w trakcie omawiania tych zagadnieñ. Zawiera równie¿ przyk³adowe konspekty lekcji, kryteria oceniania wiedzy uczniów oraz testy i sprawdziany zarówno teoretyczne jak i praktyczne.

    "Informatyka Europejczyka" to:

    • Do¶wiadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzeteln± wiedz± profesjonalistów
    • Edukacja informatyczna na najwy¿szym europejskim poziomie, przygotowuj±ca uczniów do ¶wiatowej konkurencji
    • Najnowsze i najbardziej aktualne podrêczniki z informatyki i technologii informacyjnej

    Decyzja MENiS dopuszczaj±ca program nauczania do u¿ytku szkolnego.







    David M. Bourg
    Excel w nauce i technice. Receptury

    Excel to nie tylko arkusz kalkulacyjny
    -- to potê¿ne narzêdzie obliczeniowe

    Wiêkszo¶æ u¿ytkowników komputerów kojarzy Excel z programem wykorzystywanym w biurach i urzêdach do tworzenia zestawieñ, tabelek, wykresów i przeprowadzania obliczeñ matematycznych. Tymczasem jego mo¿liwo¶ci s± o wiele wiêksze. Excel, dziêki wbudowanym funkcjom, dodatkowym pakietom i jêzykowi VBA mo¿e s³u¿yæ jako narzêdzie do wykonywania z³o¿onych operacji obliczeniowych, przydatnych naukowcom i in¿ynierom. Dzi¶ do przeprowadzenia zaawansowanych obliczeñ i symulacji nie trzeba ju¿ wyspecjalizowanych stacji roboczych i trudnych w obs³udze aplikacji -- wystarczy komputer i Excel.

    Ksi±¿ka "Excel w nauce i technice. Receptury" to zbiór sposobów, które u³atwi± odkrycie wszystkich mo¿liwo¶ci obliczeniowych tego programu. Opisano w niej metody rozwi±zywania ró¿nych, nawet bardzo skomplikowanych zadañ matematycznych, zwi±zanych z porz±dkowaniem danych i tworzeniem wykresów. Przedstawiono sposoby przeprowadzania analiz statystycznych i analiz ci±gów czasowych, aproksymowania wykresów funkcji, obliczeñ macierzowych, rozwi±zywania równañ liniowych, nieliniowych i ró¿niczkowych oraz numerycznego ró¿niczkowania i ca³kowania.

    • Podstawy obs³ugi Excela
    • Programowanie w jêzyku VBA
    • Importowanie danych do arkuszy
    • Sortowanie i filtrowanie
    • Obliczanie przedzia³ów ufno¶ci
    • Analiza i predykcja ci±gów czasowych
    • Regresja liniowa
    • Aproksymacja funkcji
    • Rozwi±zywanie równañ i uk³adów równañ
    • Ca³kowanie i ró¿niczkowanie
    • Optymalizacja
    • Obliczenia finansowe

    Dziêki tej ksi±¿ce przekonasz siê, ¿e Excel jest narzêdziem przydatnym w ka¿dym biurze projektowym i pracowni naukowej.







    Jacek Izydorczyk, Grzegorz P³onka, Grzegorz Tyma
    Teoria sygna³ów. Wstêp. Wydanie II

    Kompendium wiedzy na temat sygna³ów i metod ich przetwarzania

    • Modulacja sygna³ów
    • Transformaty Fouriera i Laplace’a
    • Filtry analogowe i cyfrowe

    Teoria sygna³ów to jedna z fundamentalnych dziedzin wiedzy technicznej. Jej znajomo¶æ jest niezbêdna nie tylko projektantom urz±dzeñ elektronicznych, ale równie¿ automatykom, informatykom, elektrotechnikom i specjalistom od telekomunikacji. Rozwój techniki cyfrowej zrewolucjonizowa³ metody przetwarzania sygna³ów, lecz podstawy tych mechanizmów s± niezmienne -- nadal wykorzystywane s± transformaty Fouriera i Laplace’a, klasyczne algorytmy modulacji oraz regu³y projektowania urz±dzeñ.

    Ksi±¿ka "Teoria sygna³ów. Wstêp. Wydanie II" to kolejne wydanie publikacji po¶wiêconej sygna³om i ich przetwarzaniu. Zawiera zbiór najwa¿niejszych informacji zwi±zanych z przekszta³caniem i modulowaniem sygna³ów metodami analogowymi i cyfrowymi oraz projektowaniem filtrów aktywnych i pasywnych. Ka¿dy jej rozdzia³ stanowi osobny wyk³ad uzupe³niony przyk³adami i zadaniami do samodzielnego rozwi±zania, który mo¿na przeczytaæ bez odwo³ywania siê do pozosta³ych wyk³adów.

    • Szeregi i transformaty Fouriera
    • Modulacja sygna³ów
    • Przekszta³cenie Laplace’a
    • Projektowanie filtrów analogowych
    • Sygna³y dyskretne i cyfrowe
    • Modulacja impulsowa
    • Dyskretna transformata Fouriera
    • Liniowe uk³ady cyfrowe
    • Projektowanie filtrów cyfrowych

    Opanuj podstawy technologii cyfrowej.







    Marcin Szeliga
    Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela

    Pracownie komputerowe powoli staj± siê codzienno¶ci± w wielu polskich szko³ach. Pozwalaj± uczniom nabyæ wiedzê niezbêdn± do funkcjonowania w erze informacji. Jednak prowadzenie szkolnej pracowni nie jest zadaniem ³atwym. Du¿a liczba "pomys³owych" nastoletnich u¿ytkowników zainstalowanego tam sprzêtu sprawia, ¿e utrzymanie go w stanie nadaj±cym siê do prowadzenia zajêæ dydaktycznych wymaga sporo wysi³ku od opiekuna pracowni.

    Ksi±¿ka "Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela" oka¿e siê pomocna w pracy ka¿dego opiekuna szkolnej pracowni komputerowej. Wesprze w rozwi±zywaniu typowych problemów wystêpuj±cych w pracowniach, w których na stacjach roboczych i serwerze zainstalowano jeden z systemów operacyjnych firmy Microsoft. Dziêki tej ksi±¿ce zaoszczêdzisz wiele cennego czasu.

    • Uruchamianie -- wskazówki pomagaj±ce samodzielnie usun±æ awariê systemu Windows i uruchomiæ komputer.
    • Instalowanie i aktualizowanie -- nietypowe metody instalacji systemu operacyjnego oraz sposoby aktualizacji zainstalowanego oprogramowania.
    • Konfigurowanie ¶rodowiska u¿ytkownika -- metody dostosowania ¶rodowiska systemowego do indywidualnych potrzeb u¿ytkownika.
    • Zarz±dzanie u¿ytkownikami -- wskazówki pomagaj±ce tworzyæ i usuwaæ konta u¿ytkowników oraz przypisywaæ im odpowiednie uprawnienia.
    • Konfigurowanie sieci -- konfiguracja i rozwi±zywanie problemów zwi±zanych z prac± komputera w sieci lokalnej.
    • Udostêpnianie zasobów -- metody bezpiecznego udostêpniania zasobów komputera u¿ytkownikom systemu.
    • Zabezpieczenie komputerów -- wskazówki pozwalaj±ce uchroniæ siê przed niechcianymi programami, przede wszystkim wirusami i skutkami z³o¶liwych zmian w konfiguracji.
    • Kopie zapasowe i odtwarzanie danych -- wykonywanie i odtwarzanie kopii zapasowej danych







    Andrzej Kisielewicz
    Wprowadzenie do informatyki. Poradnik dla ucznia i nauczyciela

    Umiejêtno¶æ korzystania z komputera to jedna z rzeczy, które cechuj± przedstawiciela nowoczesnego spo³eczeñstwa. Komputery spotykamy niemal wszêdzie, w ka¿dej dziedzinie naszego ¿ycia. Wyszukiwanie informacji w internecie, korzystanie z edytorów tekstu i innych aplikacji oraz interaktywna rozrywka to rzeczy dzi¶ tak powszechne, jak czytanie prasy i ogl±danie telewizji. Nauczanie informatyki w szko³ach przygotowuje m³odych ludzi do zetkniêcia siê ze wspó³czesnym ¶wiatem i sprawia, ¿e u¿ytkuj± komputery ¶wiadomie i wiedz±, czego mog± od nich oczekiwaæ.

    "Wprowadzenie do informatyki. Poradnik dla ucznia i nauczyciela" to ksi±¿ka przedstawiaj±ca zasady swobodnego korzystania z komputera we wszystkich podstawowych dziedzinach jego zastosowañ. Autor ksi±¿ki -- profesor nauk matematycznych z d³ugoletnim do¶wiadczeniem dydaktycznym -- przedstawia w niej swoj± wiedzê dotycz±c± zarówno teoretycznych jak i praktycznych aspektów informatyki. Zak³ada, ¿e aby pos³ugiwaæ siê technologi± informacyjn± w sposób ¶wiadomy i rozumny, trzeba odró¿niaæ rzeczy istotne w u¿ytkowaniu komputerów, to co ogólne i niezale¿ne od systemu lub programu, od drugorzêdnych, technicznych szczegó³ów.

    • Podstawowe pojêcia zwi±zane z informatyk±
    • Sposoby cyfrowej reprezentacji danych
    • Elementy zestawu komputerowego
    • Edycja tekstów
    • Oprogramowanie narzêdziowe
    • Arkusze kalkulacyjne i bazy danych
    • Zarz±dzanie zasobami informacyjnymi
    • Systemy operacyjne
    • Sieæ komputerowa
    • Korzystanie z internetu







    Franco P. Preparata, Michael Ian Shamos
    Geometria obliczeniowa. Wprowadzenie

    W ostatniej dekadzie systematyczne badania algorytmów geometrycznych spowodowa³y utworzenie nowej dziedziny badawczej -- geometrii obliczeniowej. Jej osi±gniêcia maj± szerokie zastosowanie w prze¿ywaj±cej ostatnio b³yskawiczny rozwój trójwymiarowej grafice komputerowej, a tak¿e w automatyce, robotyce i w statystyce. Ksi±¿ka niniejsza to obszerny, systematyczny i jednolity wyk³ad na ten temat. Stanowi ona klasyczn± pozycjê w tym zakresie informatyki.

    Najwa¿niejszym zadaniem geometrii obliczeniowej jest wskazanie pojêæ, w³a¶ciwo¶ci i technik, które bêd± pomocne przy tworzeniu sprawnych algorytmów rozwi±zuj±cych problemy z dziedziny geometrii.

    Tematy poruszane w tej ksi±¿ce, to miêdzy innymi:

    • podstawy geometrii i historia geometrii obliczeniowej
    • wyszukiwanie geometryczne
    • uzyskiwanie informacji o obiektach
    • tworzenie otoczki wypuk³ej wraz z szeregiem problemów z tym zagadnieniem zwi±zanych,
    • s±siedztwo, przeciêcia oraz geometria prostok±tów
    W ksi±¿ce metody geometrii obliczeniowej prezentowane s± przez szczegó³owe omówienie konkretnych przypadków. Pocz±tkowo ksi±¿ka ta mia³a byæ podrêcznikiem dla studentów, ale w jej obecnym kszta³cie bêdzie przydatna tak¿e dla badaczy i dla osób zawodowo zajmuj±cych siê projektowaniem wspomaganym komputerowo, grafik± komputerow± i robotyk±.







    profesor dr hab. in¿. W³adys³aw Paszek
    Dynamika maszyn elektrycznych pr±du przemiennego

    W ksi±¿ce Dynamika maszyn elektrycznych pr±du przemiennego:

    • Przedstawiono analizê stanów nieustalonych maszyn asynchronicznych i synchronicznych, ich specjalne przypadki pracy oraz analizê ich w³asno¶ci w stanach ustalonych.
    • Sformu³owano równania stanu elektromagnetycznego i elektromechanicznego. W maszynach indukcyjnych z wirnikiem klatkowym uwzglêdnia siê wypieranie pr±du w prêtach wirnika powoduj±ce roz³o¿enie parametrów elektromagnetycznych. Ca³kowanie równañ stanu dokonuje siê za pomoc± komputera.
    • Przedstawiono analizê wybranych stanów nieustalonych elektromagnetycznych przy sta³ej prêdko¶ci wirowania (za³±czenie do sieci sztywnej, zwarcie zasilania uzwojenia stojana, napiêcie resztkowe i jego wp³yw na przebiegi nieustalone pr±du i momentu elektromagnetycznego). Uwzglêdniono zasilanie maszyn indukcyjnych poprzez przemienniki czêstotliwo¶ci, sterowanie dwuosiowe maszyn indukcyjnych w celu kszta³towania przebiegów elektrodynamicznych.
    • W nawi±zaniu do modelu obwodowego maszyny indukcyjnej monoharmonicznej wyprowadzono model obwodowy maszyny synchronicznej i przedstawiono równania stanu elektromagnetycznego i elektromechanicznego, wyprowadzono podstawowe transmitancje operatorowe.
    • Przeanalizowano w³asno¶ci maszyny synchronicznej w stanach ustalonych, wybrane symetryczne i niesymetryczne stany nieustalone przy sta³ej prêdko¶ci wirowania (odbudowa napiêcia twornika po zwarciu symetrycznym ustalonym, zwarcie nieustalone symetryczne i niesymetryczne).
    • Przedstawiono zjawiska oscylacji prêdko¶ci wirowania przy pracy równoleg³ej z sieci± sztywn± (ko³ysania magne¶nicy wymuszone przez pulsuj±cy moment mechaniczny, ko³ysania w³asne, stabilno¶æ lokaln± przy pracy równoleg³ej), zjawiska samowzbudzenia pojemno¶ciowego generatora synchronicznego, dzia³anie kompaundacji fazowej wzbudzenia i sposoby odwzbudzania po¶piesznego.
    • Przedstawiono wybrane problemy zwi±zane z zastosowaniem silników synchronicznych w napêdzie elektrycznym (rozruch asynchroniczny, zasilanie silnika synchronicznego z przemiennika czêstotliwo¶ci, silnik przekszta³tnikowy).
    • Przedstawiono sposób uwzglêdnienia oddzia³ywania litych elementów t³umi±cych i bloku litego magne¶nicy o parametrach roz³o¿onych na w³asno¶ci elektromagnetyczne maszyny.







    e-targ.pl |Motoryzacja| Ksi±¿ki | Zabawki | Obuwie | Ubrania